Péče o zlaté, pozlacené a rhodiované stříbrné šperky, péče o ocelové šperky
Mnohé stříbrné šperky či šperky ze slitiny kovů mají i ochranný povrch vytvořen z jiných drahých kovů (např. zlato, rhodium), které zajistí vyšší odolnost a trvanlivost lesku.
Pozlacené šperky nebo šperky s povrchem upraveným drahým kovem, mají vlastnosti drahého kovu, dokud nedojde k narušení povrchu.

Nový šperk je krásný, třpytivý, bez škrábanců a deformací. Aby byl takový i po dlouhodobém nošení, vyžaduje péči. Je to jednoduché, stačí dodržovat několik základních rad a pravidel.
- K čištění šperků používejte prostředky k tomu určené. Existuje velký výběr speciálních hadříků, roztoků nebo krémů vyrobených právě na čištění šperků. Šperky se dají čistit také ultrazvukem.
- Při domácích pracích, sportování, sprchování a na noc šperky odkládejte.
- Chraňte je před nárazy, kontaktem s tvrdými předměty, chemickými látkami, kosmetikou a agresivními čisticími prostředky.
- Platí zásada: šperky nandavejte jako poslední, ale jako první je sundejte po návratu domů. Lak na vlasy, parfém či lidský pot jsou pro šperky nepřátelské.
- Šperky nenoste do bazénu, sauny ani do moře.
- Vyhněte se vodě, pokud jsou kameny na vašich špercích lepené.

Čištění šperků
Šperky je možné čistit více způsoby. Nejjednodušší je leštění speciální utěrkou. Zvláště u jemných šperků či řetízků je potřeba čistit s citem. Dejte si pozor i na stříbrné šperky, které jsou měkké a mohly by se vyvinutou silou snadno poškodit.
Pokud potřebujete vyčistit šperk důkladněji, můžete použít chemické čističe, které se prodávají ve formě lázně či pěny. Při jejich použití vždy dbejte pokynů uvedených na obalu výrobku. Ne každý čistič je vhodný například pro šperk s perlami nebo s lepenými kameny.

Černání (oxidace) šperků
Černání neboli oxidace se týká většiny šperků. Hlavně stříbrné šperky časem oxidují, přičemž matní a černají. Jedná se o přirozený proces. Neznamená to, že materiál šperků je nekvalitní. Vysoká vlhkost vzduchu nebo kyselé prostředí (např. pH pokožky) oxidaci zrychlují.
Z těchto důvodů jsou naše stříbrné šperky rhodiované, kdy rhodium oxidaci zabraňuje. Zoxidovaný šperk se dá bez problémů vyleštit a znova rhodiovat.

POKYNY PRO SPRÁVNÉ POUŽÍVÁNÍ A OŠETŘOVÁNÍ ŠPERKU
Šperky a voda – šperky chraňte před kontaktem s vodou. Koupání ve sladké i slané vodě se nedoporučuje. Šperk se tímto opotřebuje a pozlacení se rychleji ošoupe.
Šperky a chemikálie – šperky chraňte před kontaktem s chemikáliemi (parfémy, lak na vlasy, krémy, apod.), poškozují Vaše šperky.
Šperky uchovávejte v původní krabičce. Šperky jsou jemné a pokud je více šperků na sobě, může dojít k poškrábání.
Diamanty a přírodní polodrahokamy – zabraňte nárazům na tvrdý povrch. Mohou prasknout, minerály zmatnět.
Stříbro – používáme nejvyšší kvalitu. Stříbro 925/1000. Jsou to slitiny, aby se zvýšila pevnost.Naše šperky jsou potahované platinou, či Rhodiem. Vrstva se časem nošením i vlivem jiných faktorů( viz body výše uvedené) setře a je třeba znovu pokrýt Rhodiem.

Reklamace šperků způsobené nesprávným používáním (viz voda, chemikálie, slaná voda, apod.) a nedodržováním pokynů se nepřijímají.